۰۵ دی

راهنمای کامل تغذیه توله سگ

تغذیه توله سگ تاثیر مستقیمی در تمام عمر سگ شما خواهد داشت. توله سگ غذای زیادی می خورد. از تولد تا شش ماهگی، توله سگ باید دو تا چهار وعده غذایی در طول روز داشته باشد تا به صورت سالم به یک سگ بالغ تبدیل شود. میوه های ممنوعه و مضر برای سگ شما وجود دارند که نیاید از آنها در رژیم غذایی سگ خود استفاده کنید.

چه نوع غذایی برای تغذیه توله سگ شما مفید خواهد بود؟
به طور کلی، غذای توله سگ سرشار از پروتئین، غنی شده با ویتامین ها، مواد معدنی و چربی است که برای رشد لازم و ضروری خواهند بود، این نسبت در مقایسه با غذای سگ بالغ در یک برندِ مشخص است. با این حال ترکیبات موجود در برندهای غذای حیوانات خانگی می تواند با یکدیگر متفاوت باشند. در هنگام خرید، به ترکیبات موجود در غذا توجه کنید و برندهایی را خریداری کنید که مورد تایید هستند و سلامت توله سگ شما را تضمین می کنند. در بیشتر موارد، شما مبغلی را که برای کیفیت تغذیه توله سگ خود پرداخت کرده اید، دریافت می کنید. مواد با کیفیت پایین در مارک ها و برندهای ارزان تر یافت می شوند، در حالی که انواع “Premium” و “Performance” شامل مواد با کیفیت بالاتر برای بهبود هضم و رشد توله سگ شما هستند.

غذای توله سگ باید حاوی مواد مغذی اضافی باشد و این رویه را تا زمان بالغ شدن توله سگ ادامه دهید. با دامپزشک خود مشورت نمایید تا در تغذیه توله سگ خود به مشکلی برنخورید. همچنین غذاهایی که دارای برچسب “for all life stages” هستند نیز برای تغذیه توله سگ شما مفید خواهند بود.

غذاهای فرموله شده برای توله سگ هایی که از نژادهایی هستند که جثه بزرگی دارند، حاوی مواد مغذایی خواهند بود که تقویت مفاصل و ماهیچه های توله سگ را سبب می شوند. غذاهای فرموله شده برای نژادهای کوچک اندام، تغذیه متمرکز را در مقیاس کوچکی اندازه گیری می کنند که نیاز به متابولیسم بالایی دارند. همانطور که بیان شد، توله سگ ها نیاز به غذای زیادی دارند. البته این مقدار نباید خیلی زیاد باشد. نباید باعث چاقی توله سگ شود و اندام های عضلانی سگ جای خود را به چربی بدهند.  این مسئله برای تمامی نژادهای سگ صدق می کند. به طور کلی، باید دستورالعمل های پشت کیسه غذای سگ را مطالعه کنید و با توجه به اشتها و وضعیت بدنی توله سگ خود، آن را تنظیم کنید.

توله سگ شما در طول ۸ تا ۱۲ هفتگی خود، روزانه ۳ تا ۴ وعده غذایی خواهد داشت. شما باید مقدار غذای روزانه توله سگ را مشخص نمایید و بسته به شرایط و امکان تغذیه توله سگ توسط شما، مقدار غذا را به چندین وعده(نهایتا تا ۴ وعده) در روز تقسیم نمایید و به توله سگ خود بدهید. پس از شش ماهگی شما می توانید وعده های غذایی توله سگ خود را به دو بار در روز تبدیل نمایید. می توانید با نظر دامپزشک و بسته به مواد تشکیل دهنده غذای خریداری شده، میزان تغذیه توله سگ را کاهش دهید.

دامپزشکان و کادر آموزشی مجموعه درمانگاه دامپزشکی ماهان چه به صورت حضوری و چه به صورت تلفنی پذیرای سوالات مربوط به تغذیه و رژیم غذایی  و مراقبت و نگهداری از پت شما هستند.

دیدگاه بگذارید